Mit jelent, jelképez az esküvői ruha? A menyasszonyi ruhák története.

A menyasszonyi ruhák történetét a XV. századig lehet visszavezetni.
A menyasszonyi ruhák attól különböztek, hogy a menyasszony milyen vallást követett. Más esküvői ruhát viseltek a katolikusok, ortodoxok, muzulmánok, zsidók. Az esküvői ruhát Európában viselték, főleg a katolicizmus és a protestantizmus körökben. Az első fotók esküvői ruhákról a középkorból a XV. századból kerültek elő.
Az esküvői ruha színe a fehér volt, ez jelképezte a szüzességet, az ártatlanságot, a tisztaságot. Természetesen nemcsak fehér esküvői ruhát választhattak a menyasszonyok. A kor előre haladtával kultúráktól, függően változtak a menyasszonyi ruhák színei is. A reneszánsz korában nagyon kedvelték a piros színű esküvői ruhát. A németek a fekete, sötét színeket preferálták, ezt később követték a Spanyolok és az Olaszok is. Ez azután történt, miután a földrajzi felfedezések során sok festékanyagot ismert meg Európa. Eleinte a fekete festék nem minden ember számára volt elérhető.
A XV. században megjelentek a fűzök a menyasszonyi ruhákon. A ruhák magas nyakkal, hosszú ujjal lettek tervezve. Ez a divat a gótikus korban terjedt el leginkább. Ekkor már a terhes nők számára is gyártottak esküvői ruhákat, hisz ebben a korban, a hadjáratok idején, jelentős volt a teherbeesés. Mire a férjek haza értek a keresztes hadjáratokból, a feleség már nagy pocakkal várta őket. Abban az időben a sok haláleset végett, nagy boldogságnak számított a gyermekvárás, áldásnak tekintették. 
A középkorban megjelent a pestis, a himlő, népszerűvé vált a mosakodás a higiénia. Ezt később kötelezővé is tették. Ekkor tájt találták fel az olaszok a parfümöt a kellemetlen illatok megszüntetésére. A menyasszonyok frizurája egy gótikus toronyra emlékeztetett, a konty magas volt és ékszerekkel volt díszítve, amely nagyon nehéz viselet volt az ara számára. A XIX. században megjelent a csipke, amit olykor aranyozott díszítéssel még szebbé varázsoltak. Az esküvői ruhákon megjelentek a különböző motívumok, hímzések. A menyasszony fátyla egészen a földig ért. 
1815-től divatba jöttek a fodros esküvői ruhák. 
1900-as évekre az egyszerűbb, zártabb, galléros esküvői ruhák a jellemzők. Ebben az időben a világháború végén eltűntek a ruhákról a fűzők, a derék vékonyítására sem került hangsúly. 
1930-as évektől használtak az esküvői ruha mellé virágcsokrot, mint esküvői kelléket. Először a fehér rózsákból álló csokrok voltak nagyon népszerűek, majd ezt követte a liliomokból álló csokrok. Népszerű lett a smink, a világos manikűr, megjelentek díszítésként a hajban elhelyezett tollak is.
A XX. században már többféle menyasszonyi ruha jött divatba, köztük megtalálható volt a szolidabb viselet is. Illetve megjelentek az urak számára gyártott öltönyök is.
A háború utáni időszakban, újra előtérbe került a romantika, ezáltal megjelentek a hosszú szoknyás, menyasszonyi ruhák. Christian Dior divatba hozta a mini esküvői ruhákat. Akkoriban még nem a karcsú fazonú ruhák voltak népszerűek, mivel  inkább a testesebb hölgyek voltak divatban. Nem sokkal később megjelentek a színes esküvői ruhák, elsőnek a rózsaszínű ruhák. Ennek az időszaknak az első különleges színes ruhája Hider McCartney nevéhez fűződik, a menyasszonyi ruha virágokkal volt telehímezve.
A XXI. században már bármilyen ruhát ki lehet találni, nincs olyan esküvői ruha amit a híres divattervezők ne tudnának megalkotni. A mai kor menyasszonyi ruhái, lehetnek, hosszúak, rövidek, hosszú uszállyal, különböző méretű abronccsal ellátva. Lehet csipkés, habos-babos, fodros, hercegnős, A vonalú, királylányos, gyöngyökkel, swarovski kristályokkal, kövekkel díszített, kivágott dekoltázsú, kifinomult, egyenes, letisztult, csillogó esküvői ruha. Nemcsak a klasszikus hófehér színű esküvői ruha a divat, hanem az ekrü, törtfehér, babarózsaszín, pezsgőszín, halványkék, pink, sötétkék, arany, ezüst színű menyasszonyi ruhák is nagyon keresettek.
Bejelentkezés:  06 70 202-1404 
Milady Esküvői Ruhaszalon, Budapest a Teréz körút 60.